KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872071
nr 1487 2071
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
"Blomsterbukett". Signerad. Akvarell, 32x24 cm, yttermått inklusive ram: 48x39 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 19:50:32
16/8 23:15:23
100 kr
22/8 18:31:34
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg